Rozwiń się cz. 17 - Jak pomóc, żeby nie zaszkodzić?

12 Grudzień, 2013 - 16:30
12 Grudzień, 2013 - 18:00
8 Grudzień, 2013 (Cały dzień)
ZKK Katowice
Komenda Hufca ZHP Katowice ul. Barbary 25a Katowice
5zł - członkowie Hufca ZHP Katowice, 7zł- członkowie innych hufców, osoby niezrzeszone
Funkcyjni dowolnego szczebla oraz zainteresowani powyżej 18 roku życia (warunkowo 17 lat).

Prowadzący: phm. Marcin Kręgiel - instruktor ZHP, psycholog

Opis: W drużynach, tak jak i w innych skupiskach ludzi, zdarzają się harcerze sprawiający trudności, osoby z rodzin dotkniętych przemocą czy uzależnieniem. Czasami problemy, o których informacje przekazują nam podopieczni, wydają się wykraczać poza kompetencje przeciętnego instruktora.
Co więc zrobić, kiedy podejrzewamy przemoc w rodzinie harcerza? Jak się zachować, kiedy słyszymy, że się okalecza lub chce popełnić samobójstwo? Jak pomóc harcerzowi, który doświadczył straty bliskiej osoby? Na te pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie, podczas kolejnych warsztatów.

Zgłoszenia:
- wyślij e-mail w treści wpisując: imię i nazwisko, datę urodzenia, nr drużyny/szczepu/nazwę hufca na ewa.wawrzyniak@katowice.zhp.pl, w temacie e-maila wpisz: Warsztaty - "Jak pomóc, żeby nie zaszkodzić?"
- zgłoszenia przyjmujemy włącznie do 08.12.2013r. - każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą e-mailową

Zespół Kadry Kształcącej Hufca ZHP Katowice zaprasza na warsztaty. Szczegóły znajdują się na: http://www.katowice.zhp.pl/content/rozwi%C5%84-si%C4%99-cz-17-jak-pom%C3...