Kurs Wychowawców Harcerskich dla Dorosłych (Kurs Przewodnikowski dla Dorosłych)

8 Sierpień, 2012 - 14:00
14 Sierpień, 2012 - 13:00
30 Czerwiec, 2012 (Cały dzień)
hm. Katarzyna Kawka (katarzyna.kawka@zhp.net.pl, 606107261)
Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP przy współpracy z Centralną Szkołą Instruktorską ZHP
Niesulice (60 km od Zielonej Góry gmina Skąpe)
(z pełnym wyżywieniem) 330zł dla członków ZHP, 400zł* dla osób niezrzeszonych
osoby dorosłe chcące zostać instruktorem harcerskim

Na całym świecie w organizacjach skautowych wolontariuszami – liderami grup są osoby dorosłe, które z ideą zapoczątkowaną przez Roberta Baden-Powella zetknęły się już po osiągnięciu pełnoletniości. Związek Harcerstwa Polskiego pragnie otworzyć się na mądrość i doświadczenie dorosłych i zaoferować im PRZYGODĘ W DZIAŁANIU – ogólnopolski Kurs Wychowawców Harcerskich– kilka dni pod namiotem w lesie nad jeziorem przyswajając w praktycznym działaniu metodę harcerską.

Program kursu obejmuje wszystkie informacje, jakich potrzebuje kandydat na instruktora harcerskiego oraz przyszły drużynowy, a ponadto stanowi unikalną możliwość przeżycia pozytywnego WYZWANIA na łonie PRZYRODY. Z pewnością nie jest to miejsce dla tych, którzy ogniska przy blasku księżyca wolą oglądać w telewizji, a zapach LASU kojarzy im się wyłącznie z odświeżaczem powietrza.

Do udziału zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy pociągnięci harcerskimi WARTOŚCIAMI chcą wzbogacić swoje życie o nowy wymiar służby, braterstwa i pracy nad sobą.

Kurs Wychowawców Harcerskich przygotowuje do zdobycia stopnia instruktorskiego – Przewodnika i jest pierwszym etapem przygotowania do funkcji drużynowego ZHP. Drugim etapem jest 4-dniowy kurs drużynowych przygotowujący do pracy z odpowiednią grupą wiekową.

Zapisy tylko do 30 czerwca!  Liczba miejsc ograniczona – zapisz się już dziś!

Nocleg: pod namiotami typu „10” (na łóżkach - „kanadyjkach”, we własnych śpiworach)

Atrakcje: dostęp do jeziora

* W celu uzyskania informacji odnośnie możliwości obniżenia kwoty dla osób niezrzeszonych proszę się kontaktować z komendantką kursu hm. Katarzyną Kawką.

Ankieta aplikacyjna do pobrania:http://www.lubuska.zhp.pl/index.php/ksztacenie/las/1051-kurs-przedownikowski-dla-doroslych