Kurs Podharcmistrzowski "Szmaragd"

25 Wrzesień, 2015 (Cały dzień)
8 Listopad, 2015 (Cały dzień)
5 Wrzesień, 2015 (Cały dzień)
hm. Michalina Wojtas
Zespół Kadry Kształcącej Chorągwi Dolnośląskiej
Jelenia Góra, Lubin, Bolesławiec
250 zł - dla instruktorów Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, 300 zł - dla pozostałych uczestników kursu, 50 zł - dla instruktorów Hufców: Bolesławiec, Kamienna Góra, Karkonoskiego, Legnica, Lubin, Lubań, Polkowice, Zgorzelec.
Ukończone 18 lat, otwarta próba phm

Kurs Podharcmistrzowski „SZMARAGD” organizowany jest przez Zespół Kadry Kształcącej Chorągwi Dolnośląskiej, przy współpracy z kształceniowcami dolnośląskich hufców.
Nazwa szmaragd pochodzi z języka greckiego (Smaragdos oznacza zielony), czyli kolor kojarzący się z podharcmistrzem. Szmaragd to kamień o wyglądzie od przeźroczystego do prześwitującego. Odcień szmaragdu jest na tyle unikalny, że nadano mu specjalną nazwę: szmaragdowy. Szmaragdy cechują się niewielkimi inkluzjami. Tak jak i szmaragd, podharcmistrz to często unikalny instruktor w środowisku, który pracuje nad sobą, mając coraz to mniej „inkluzji”.
Kurs podharcmistrzowski jest przeznaczony dla osób, które podjęły decyzję
o zdobywaniu drugiego stopnia instruktorskiego. Zgodnie z Systemem Stopni Instruktorskich, każdy instruktor realizujący próbę na stopień podharcmistrza musi ukończyć taką formę szkoleniową. Zgodnie ze standardami szkoleń obowiązującymi w ZHP, aby uczestniczyć w specjalistycznych formach szkoleniowych pozwalających podjąć działania w namiestnictwach, zespołach kadry kształcącej, komendach szczepów czy w KSI, trzeba najpierw ukończyć kurs podharcmistrzowski, który stanowi cześć ogólną, wprowadzającą do wskazanych form (lub posiadać stopień podharcmistrza lub harcmistrza).
Kurs organizowany jest zgodnie ze standardem kursów podharcmistrzowskich zatwierdzonym przez Główną Kwaterę ZHP (Załącznik nr 8 do Uchwały w sprawie dokumentów dotyczących pracy z kadrą nr 50/2011 z dnia 29.03.2011 r.).
Przewidziane są 2 drużyny kursowe, dlatego w kursie może wziąć udział od 10 do 36 osób.

Termin i miejsca
Kurs odbędzie się w Jeleniej Górze, Lubinie i Bolesławcu, w trakcie 3 biwaków w terminach:
1) 25-27 września 2015;
2) 16-18 października 2015;
3) 6-8 listopada 2015.

Zgłoszenia, uczestnictwo
Liczba miejsc na kursie – 10 – 36 (przewidujemy 2 drużyny kursowe)

Warunki uczestnictwa w kursie:
1. ukończone 18 lat,
2. otwarta próba podharcmistrzowska,
3. stan zdrowia umożliwiający udział we wszystkich formach realizowanych podczas kursu,
4. uzupełnienie ankiety w wersji elektronicznej: https://rejestracja.zhp.pl/events/attractions/67/ do 5 września 2015 r.,
5. przekazanie komendzie kursu rekomendacji komendanta hufca (w załączniku w zgłoszeniu)
w terminie do 5 września 2015 r.,
6. wpłata wpisowego po otrzymaniu informacji o przyjęciu na podstawie ankiety
w nieprzekraczalnym terminie do 10 września 2015 r.