Kurs Podharcmistrzowski MALACHITOWY SZLAK

ChZKK
29 Kwiecień, 2014 - 14:00
4 Maj, 2014 - 14:00
14 Kwiecień, 2014 (Cały dzień)
hm. Anna Binkowska
Zespół Kadry Kształcącej Chorągwi Dolnośląskiej
Marianówka (k. Bystrzycy Kłodzkiej)
335 zł (maksymalnie)
Kandydaci na podharcmistrzów/podharcmistrzynie

IDEA KURSU

Głównym celem kursu podharcmistrzowskiego jest przygotowanie instruktora do zdobycia stopnia podharcmistrza oraz przygotowanie do pracy w zespołach instruktorskich i kierowania nimi.
Skąd zatem nazwa „MALACHITOWY SZLAK”? Jako Komenda Kursu zastanawialiśmy się, co jest ważne z punktu widzenia instruktorów, kiedy podejmują się nowych funkcji. Jak często zdarza się, że poczucie obowiązku wpisane od lat w nasze życie albo optymistyczne założenia co do „rozciągliwości” czasu sprawiają, że sprawy prywatne i zawodowe są odsuwane na boczny tor? Kluczowe jest tu pytanie o poczucie odpowiedzialności za siebie, realizację swoich celów, wychowanie innych i służbę na rzecz naszej organizacji. Co pomoże nie zagubić się w „harctrixie”? Wybór odpowiedniego szlaku właśnie  Mamy nadzieję, że dzięki Kursowi każdy znajdzie swój sposób na optymalne połączenie harcerskiej służby z samorealizacją.

UCZESTNICY KURSU
to osoby, które:
- chcą uzyskać wiedzę niezbędną w trakcie zdobywania stopnia podharcmistrza,
- przygotowują się do pracy w zespołach instruktorskich i chcą nimi umiejętnie zarządzać,
- spełnią warunki uczestnictwa w kursie.

REKRUTACJA
będzie prowadzona do 14.04.2014 r. Na podstawie ankiet aplikacyjnych oraz dowodów wpłat zostanie sporządzona lista osób przyjętych na kurs. Uczestnicy o przyjęciu na kurs zostaną powiadomieni wiadomością e-mail przesłaną na adres podany w ankiecie aplikacyjnej najpóźniej do dnia 16.04.2014 r. Tego dnia również zostaną poinformowani, ile osób ostatecznie się zgłosiło i jaką kwotę należy w ciągu dwóch dni wpłacić na konto chorągwi.

Szczegółowe informacje oraz wzór zgłoszenia - dostępne na stronie dolnoslaska.zhp.pl.

Zapraszamy!