Kurs Podharcmistrzowski KEEP A COURSE

ChZKK
30 Maj, 2014 - 18:00
22 Czerwiec, 2014 - 15:00
15 Maj, 2014 (Cały dzień)
hm. Mariusz Słabicki
Chorągiew Dolnośląska ZHP przy współpracy z Chorągwią Opolską ZHP
Wrocław, Sława
Kandydaci na podharcmistrzów/podharcmistrzynie

Idea kursu
Kurs podharcmistrzowski „Keep a course” dedykowany jest instruktorom harcerskim, którzy realizują bądź przymierzają się do realizacji stopnia podharcmistrza. Jego celem jest przygotowanie przyszłych podharcmistrzów do pracy w zespole instruktorskim oraz kierowania nim. Dzięki treściom zgodnym ze standardami kursów podharcmistrzowskich, kursanci będą mieli okazję poszerzyć własny warsztat umiejętności interpersonalnych, pracy w grupie czy stawiania sobie celów oraz zapoznać się z tematami związanymi z podstawami ideowymi harcerstwa czy dokumentami związkowymi. Nabyte umiejętności i wiedzę uczestnicy będą mogli wykorzystać także w praktyce podczas drugiego weekendu, gdzie zapoznają się z jedną z specjalności harcerskich - żeglarską. Szeroki wachlarz zajęć i ćwiczeń ma na celu przygotowanie uczestników do zdobycia stopnia podharcmistrza oraz podejmowania działań na coraz to wyższych funkcjach.

Więcej informacji na www.dolnoslaska.zhp.pl