Kurs Komendantów Szczepów SZCZEPIONKA IV

Szkoła Instruktorska "Iluminacja" Chorągwi Stołecznej ZHP
11 Grudzień, 2015 - 19:00
17 Styczeń, 2016 - 16:00
25 Listopad, 2015 (Cały dzień)
phm. Barbara Karaśkiewicz (BOKK/677/2013)
Szkoła Instruktorska "Iluminacja" Chorągwi Stołecznej ZHP
Bartodzieje, Warszawa
• minimalny wiek – ukończone 18 lat; • stopień instruktorski – podharcmistrz lub ukończony kurs podharcmistrzowski;

Cel kursu: Chorągiew Stołeczna ZHP jest środowiskiem, w którym funkcjonuje bardzo duża liczba szczepów. Kształcenie szczepowych i kadry szczepów jest ważnym procesem, który oddziaływać będzie na wielu instruktorów i drużynowych. Jako referat ds. szczepów chcemy realnie pomagać kadrze chorągwianej, dlatego też podjęliśmy decyzję o organizacji kolejnej edycji kursu. Trzy poprzednie „Szczepionki” spotkały się z pozytywnym odbiorem, zebrawszy opinie i uwagi ich uczestników, chcemy w tym roku przygotować jeszcze lepszy kurs, bazując na zdobytym do tej pory doświadczeniu.
Kurs komendantów szczepów to kolejna okazja, żeby się instruktorsko rozwinąć, podszkolić swoje umiejętności przywódcze, pozyskać wiedzę o wspieraniu ciągu wychowawczego oraz wymienić się doświadczeniami. Uczestnictwo w kursie to również doskonały sposób na naładowanie akumulatorów - zaczerpnięcie energii i motywacji do dalszej pracy harcerskiej. Od strony formalnej – ukończenie kursu komendantów szczepów jest warunkiem koniecznym do objęcia funkcji komendanta szczepu.

Kurs adresowany jest do: przyszłych i obecnych komendantów i członków komend szczepów.

I biwak – od 11 do 13 grudnia 2015, Bartodzieje.
II biwak – od 15 do 17 stycznia 2016, Warszawa.

Zgłoszenia: przyjmujemy do 25.11.2015 za pośrednictwem ankiety na: https://szczepionka4.zgloszenia24.pl/
Do 1.12.2015 poinformujemy o wynikach kwalifikacji na kurs.

Więcej informacji na: www.iluminacja.stoleczna.zhp.pl