Kurs harcmistrzowski COGITO 2015

20 Luty, 2015 - 19:00
14 Czerwiec, 2015 - 12:00
25 Styczeń, 2015 (Cały dzień)
hm. Ewa Gąsiorowska
Centralna Szkoła Instruktorska ZHP
Gdańsk/Warszawa/do ustalenia z uczestnikami
Podharcmistrzowie z otwartą próbą harcmistrzowską, harcmistrzowie

Kurs potrwa cztery miesiące, w trakcie których zapraszamy Uczestników do instruktorskiej, harcmistrzowskiej przygody i wyzwania, zbudowanych na idei opartej na trzech podstawach: Tożsamość, Droga, Ślad.
W trakcie kursu pracować będziemy metodą harcerską, systemem małych grup, będziemy pracować nad dłuższymi zadaniami, będziemy czytać wartościowe książki i dzielić się opiniami o nich, pisać prace harcmistrzowskie i rozmawiać o istocie harcerstwa. Kurs będzie okazją do spotkania prawdziwych mistrzów, w tym – harcmistrzów. Kurs jest zatem procesem, czasem rozważań, intensywnej pracy i rozwoju dla przyszłych i obecnych harcmistrzów.

Częścią kursu będą trzy weekendowe biwaki:
Biwak I: 20 – 22 lutego 2015 r.
Biwak II: 17 – 19 kwietnia 2015 r.
Biwak III: 12 – 14 czerwca 2015 r.

Koszt udziału w biwakach to 360 zł.
Na zgłoszenia czekamy do 25 stycznia 2015 r.
Szczegółowe informacje o kursie i regulamin dostępne na stronie www.cogito.zhp.pl.
Ankieta zgłoszeniowa wraz z pytaniami rekrutacyjnymi – odpowiedzi będą brane pod uwagę w przypadku zgłoszenia się na tę edycję kursu Cogito większej liczby chętnych, niż będziemy w stanie przyjąć (https://rejestracja.zhp.pl/events/16/).