Kurs Drużynowych Wędrowniczych "Przekraczając Granice"

26 Styczeń, 2018 - 17:00
6 Maj, 2018 - 17:00
16 Grudzień, 2017 (Cały dzień)
phm. Krzysztof Widłak
HZKK Hufca Warszawa Ochota we współpracy z instruktorami Chorągwi Opolskiej, Śląskiej oraz Mazowieckiej
I i II biwak - woj. Mazowieckie i woj. Dolnośląskie, obóz wędrowny - Armenia
1450 zł (istnieje możliwość obniżenia odpłatności przez kursantów)
Uczestnikiem kursu może zostać osoba, która: 1) ukończyła 17 lat lub ukończy w 2018 roku; jeżeli jest niepełnoletnia posiada pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów, 2) ukończyła kurs przewodnikowski, 3) ma pełny wpis do ewidencji ZHP oraz opłacone składki członkowskie do końca 2017r. 4) dostarczy podczas rekrutacji opinię przełożonego oraz opinię komendanta hufca, 5) dysponuje czasem w wyznaczonych terminach, 6) potrafi posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym, 7) zobowiązuje się posiadać w dniu wyjazdu na III biwak paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od 7 maja 2018 r. 8) przejdzie rekrutację z wynikiem pozytywnym, przestrzegając jej zasad oraz terminów.

Pomysł na Kurs Drużynowych Wędrowniczych jest właściwie bardzo prosty: niech będzie to działanie wędrownicze w praktyce. Chcemy, żeby kurs był wyczynem. Chcemy zmieniać nim świat. Chcemy, idąc za myślą dh. Mirowskiego – kurs przeżywać. Chcemy przekraczać granice – nasze wewnętrzne, ale i zewnętrzne, chociażby państwowe.

W ten sposób powstała idea, aby kurs był zagranicznym obozem wędrownym, przygotowanym wspólnie przez kadrę wraz z uczestnikami, we współpracy ze skautami.

Oto kurs drużynowych wędrowniczych:
Przekraczając Granice!

Kurs składa się z dwóch części.

Pierwsza część będzie obejmowała działania od pierwszego biwaku (26-28 stycznia 2018 r.), poprzez drugi biwak (23-25 marca 2018 r.) aż po główny wyjazd kursowy (majówka). Będzie to czas przeznaczony w dużej mierze na przygotowanie zagranicznego obozu wędrownego w Armenii – bo taką formę przyjmie główny wyjazd. Nie zabraknie jednak także zajęć merytorycznych. W tym czasie chcemy działać jak drużyna wędrownicza – każdy z uczestników będzie miał wpływ na to co robimy, zarazem angażując się w organizację.

Druga część kursu to obóz. Chcemy aby miał formę uwzględniającą wędrówkę, zmienianie świata, a także wymianę myśli i współdziałanie z liderami Armeńskiej Organizacji Skautowej. Tu także odbędzie się też większość zajęć merytorycznych.

Wszystkie niezbędne informację na temat kursu znajdują się w Regulaminie oraz na stronie: http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

1 grudnia ruszyła Rekrutacja, która potrwa do 16 grudnia. Przed 24 grudnia każdy dowie się czy zakwalifikował się na kurs.

Forma kursu jest ambitna. Wymaga wiele, ale także wiele daje w zamian. Pozwoli poczuć i zrozumieć, kim jest drużynowy wędrowniczy, czym jest drużyna wędrownicza oraz da sporą dawkę inspiracji do tego, jak działać z drużyną w praktyce.

Zachęcamy do zgłaszania się!
Komenda KDW "Przekraczając Granice"
phm. Krzysztof Widłak, HR, BOKK/938/2016 – komendant kursu – Chorągiew Stołeczna
phm. Anna Jaworska, HR BOKK/903/2016 – Chorągiew Śląska
phm. Małgorzata Pniewska, HR – Chorągiew Mazowiecka