Kurs drużynowych starszoharcerskich "Terra Incognita"

14 Styczeń, 2017 - 10:00
21 Luty, 2017 - 21:00
6 Styczeń, 2017 (Cały dzień)
hm. Magdalena Lenartowicz
ChZKK Chorągwi Opolskiej ZHP
Opole/Kotlina Kłodzka
Kandydaci na drużynowych starszoharcerskich - absolwenci kursów przewodnikowkich lub instruktorzy w stopniu przewodnika

"Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa
wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku
żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi
i abyś całą skórą zmierzył się ze światem".

Z. Herbert, „Podróż”

Czy chcesz być drużynowym – przyjacielem i wodzem, towarzyszem i wychowawcą, osobą, obok której chce się usiąść przy ogniu i która daje iskrę innym?
Czy chcesz poczuć moc harcerstwa starszego – tą wyjątkową przygodę i radość ze wspólnej drogi w poszukiwaniu właściwego kierunku?
Czy chcesz przeżyć kurs – tak jak przeżywa się każdy kilometr na szlaku, radość z trudu wędrówki, więzi, które zacieśniają się we wspólnym działaniu, magiczne chwile przy ogniu?
Czy chcesz wziąć udział w kursie, który będziesz współtworzyć – nie tylko jako bierny uczestnik, ale kreując swoim działaniem i decyzjami każdy dzień, każdy element?

Zapraszamy Cię do udziału w kursie drużynowych starszoharcerskich „Terra Incognita”. Wyrusz z nami na szlak. Podejmij wyzwanie. Poczuj siłę metody harcerskiej w działaniu. Odkryj magię pracy z drużyną starszoharcerską.

Kurs będzie miał charakter biwaku wędrownego, którego trasa i przebieg współtworzone będą przez samych uczestników. Oparty będzie w pełni na uczeniu w działaniu, aktywnym przeżywaniu wszystkich treści, praktycznych zadaniach i doznaniach. Nie będzie jednej i tej samej harcówki, szarego papieru i stałego harmonogramu dnia. Będzie za to droga wspólna – po zimowych (miejmy nadzieję: zaśnieżonych) szlakach i ta własna – w poszukiwaniu swojej instruktorskiej ścieżki. Zaprosimy Was na wyjątkowy szlak metodyki starszoharcerskiej, postaramy się pokazać jego najbardziej inspirujące fragmenty, zmotywować do podejmowania wyzwań w pracy z drużyną. Co jeszcze? To już zależy od Was. Wyruszcie z nami na poszukiwania.

Termin: 14 stycznia oraz 17-21 lutego 2017 r.
Miejsce: Opole, Kotlina Kłodzka
Koszt: 300 zł
Koszt kursu dla uczestników z Chorągwi Opolskiej ZHP może ulec zmniejszeniu w przypadku pozyskania dofinansowania.

Zgłoszenia:
Aby wziąć udział w kursie, należy:
- mieć ukończone 16 lat,
- mieć ukończony kurs przewodnikowski lub stopień przewodnika,
- przesłać zgłoszenie na załączonym formularzu do dnia 6 stycznia 2017 r. na adres: magda.lenartowicz@zhp.net.pl

Potwierdzenia przyjęcia na kurs, wraz z danymi do wpłaty wpisowego, zostaną przesłane do dnia 9 stycznia 2017 r.

W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń, komenda kursu zastrzega sobie prawo do jego odwołania.

Szczegóły: http://www.opolska.zhp.pl/index.php/kurs-druzynowych-starszoharcerskich-...

KDSH Ankieta aplikacyjna.doc82.5 KB