Fundraising – metoda na realizację celów

17 Listopad, 2012 - 09:30
17 Listopad, 2012 - 14:30
11 Listopad, 2012 (Cały dzień)
hm. Paweł Cebula
Chorągwiana Szkoła Instruktorska - Chorągiew Śląska
Chorągwiana Szkoła Instruktorska
5zł - członkowie Chorągwi Śląskiej ZHP, 7zł - członkowie innych chorągwi
kadry instruktorskiej poziomu komendy hufca, hufcowych zespołów pozyskiwania środków, osób zajmujących się pozyskiwaniem środków na poziomie komendy hufca.

Druhny i druhowie,

Pierwsze warsztaty w Chorągwianej Szkole Instruktorskiej dotyczące pozyskiwania środków.

Prowadzący:
hm. Paweł Cebula – Komendant Hufca ZHP Katowice, Dyrektor ds. Śląskiego Wesołego Miasteczka
w Chorzowie. Posiada doświadczenie w pisaniu wniosków grantowych i rozliczaniu grantów na różnym poziomie. Ukończył szkolenie z fundraisingu w NGO’sach, czynnie pozyskuje partnerów i sponsorów na poziomie Hufca oraz zawodowym. Posiada Srebrną Odznakę Kadry Kształcącej.

Opis: Na warsztatach będziecie mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób zabrać się za działkę pozyskiwanie środków, co to jest sponsoring, różnica pomiędzy partnerem i sponsorem. Jak dobrze przygotować ofertę, gdzie szukać grantów. Znajdzie się również czas na wymianę dobrych praktyk i zwrócenie uwagi na ważne aspekty podczas szukania środków do realizacji naszych projektów. W ramach warsztatów poruszone zostaną również prawne aspekty pozyskiwania środków. Warto dowiedzieć się, jakich błędów należy nie  popełniać i na co zwrócić uwagę w naszych hufcach.

Tematy poruszane na warsztatach:

- Granty – jak to się je i co to jest?

- Sponsor a partner, co należy wiedzieć w tym temacie

- Gdzie szukać środków - Jak nas widzą tam na pomagają

- Różne sposoby pozyskania środków (akcja zarobkowa, zbiórka ofiarności publicznej, sprzedaż usług i pomysły na swoje własne sposoby zarobkowanie ).

Uczestnicy zajęć otrzymają dodatkowo materiały przydatne do ich pracy.

Zgłoszenia:
- wyślij e-mail w treści wpisując: imię i nazwisko, datę urodzenia, nazwę hufca na pawel.cebula@katowice.zhp.pl
- w temacie e-maila wpisz: Warsztaty Fundraising
- zgłoszenia przyjmujemy włącznie do 11.11.2012r.

- każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone drogą e-mailową

Liczba miejsc: 20

Minimalna liczba uczestników: 8